Registrovaný chov a ciele chovateľa

Podstatou registrovaného chovu je, že nič neprebieha impulzívne, všetky chovateľské rozhodnutia sú vopred premyslené a kontrolované, chovateľská činnosť prebieha pod medzinárodne uznaným názvom chovateľskej stanice a šteniatka sú výlučne s preukazom pôvodu. Rodičia šteniatok sú známi, uchovnení a zdraví.

Prečo kúpiť čivavu s preukazom pôvodu?

Prečo vlastne kupovať psa s preukazom o pôvode, keď tí bez PP sú lacnejší? A prečo vôbec štaniatko s preukazom pôvodu je drahšie? Veď nepotrebujem chodiť na výstavy, hľadám dobrého psieho kamaráta, ktorý ma bude každé popoludnie verne čakať doma.

Príbeh šteniatka od množiteľa

Nepamätám si veľa o mieste, kde som sa narodil. Bolo to stiesnené a tmavé miesto a ľudia sa s nami nikdy nechodili hrať. Pamätám si mamu a jej mäkkú srsť, ale bola často chorá a veľmi chudá. Mala len veľmi málo mlieka pre mňa a mojich bratov a sestry. Pamätám si, že mnohí z nich umreli a veľmi mi chýbali.

Čo je výhrou za víťazstvo na výstave psov?

Výstavy psov sú veľkou udalosťou pre chovateľov, ktorí s láskou a zanietenosťou chovajú svoje plemeno. Stretnú sa tu s inými milovníkmi plemena, vy si môžete pozrieť desiatky rôznych plemien na jednom mieste a psíkovia majú radosť zo dňa stráveného so svojimi majiteľmi a inými kamošmi.